15 kwi 2024

Powrót króla

Od początku powstania kibicowałem i grałem w Umbra Turris. Do dziś mam sporą kolekcje modeli w metalu (dla przypomnienia Spellcrow robi teraz w żywicy). Chełmża była ważnym ośrodkiem promującym system. Sam Krzysiu Garran widniej w podziękowaniach w książce do dziś. Sam zorganizowałem Mistrzostwa Polski w 2017 roku https://www.facebook.com/events/1760450307509026/ także działo się. Naglę wszystko padło. Ludzie przestali się interesować się systemem. Czemu? Zaczęło ich nudzić granie w pojedyncze scenariusze. Prosili o kampanie... Sam pisałem nie raz, sam zacząłem nawet pisać i podsyłać  pliki              z pomysłami do SC i co? Nic... Szkoda bo system miał i ma mega potencjał. Samo tworzenie bandy to niczym przygoda z tworzeniem drużyny do soczystego rpga. 

Aż tu nagle przychodzi weekend 13-14.04.2024 i czytam, że mają wyjść nowe zasady (które de facto wychodzą już dwa lata i które już nie raz testowaliśmy z Łukaszem) i będzie kampania!! (https://www.spellcrow.com/pre-order-umbra-turris-4-edycja-pl-limitowana-edycja-testerska-p-1120.html)

Kupuję w ciemno! Zresztą zawszę chętnie wracam do ponurego miasta Umbra Turris. Łukasz zamówił wraz ze mną podręcznik wiec na bank będziemy testować i grać. Mocno trzymam kciuki za system oraz autorów. Widzę, że chyba zaczęli mocniej słuchać graczy niż kilka lat temu jednak czy to nie późno o parę lat? Oby nie do system, zasługuję na drugą szanse... do dobra kolejną x szanse :p więcej opisze jak już otrzymam w maju podręcznik. 

W każdym bądź razie wiatr ponownie wieje w żagle Umbry i weekend okazał się dodatkowo owocny ponieważ dokończyłem 3 modele które zacząłem  malować w zeszłym roku. Oto efekt mojej pracy.

Modele fantasy 14
Modele historyczne 0
Modele SiFi 0
Tereny 1
Puchary 3

4 komentarze:

 1. Fajnie, że UT wraca.

  Świetne modele i porządne malowanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo klimatyczne modele i dobrze, że UT wraca, tym razem z kampanią (przyznam szczerze, że nie miałem nigdy okazji zagrać w ten system i sądziłem, że kampanie w nim były domyślnie)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kampanii wielu graczy (w tym ja) wołają od lat! Chyba nareszcie SC zaczął słuchać graczy :) Co do modeli. SC ma mega klimatyczne modele i chyba 3/4 są mega. Nadają się do praktycznie każdego systemu fantasy. Polecam.

   Usuń