11 wrz 2020

Powrót do Infinity

Dokładnie cztery lata temu zrezygnowałem z grania w Infinity. Przyczyn należy szukać w sporej ilości zasad i topornie napisanym podręczniku, innych systemach które w tamtym okresie konkurowały (a było tego sporo plus jeszcze planszówki...) a może problem był ze mną 😜Mimo frajdy z gdy postanowiłem się wycofać. 

Przez ostatnie 4 lata mocno poukładałem sobie gry. Zrezygnowałem z planszówek, ograniczyłem się tylko do dużego bitewniaka, Battla. Raz na jakiś czas gramy w Mordheim. Była też próba reaktywacji RPGów ale jednak gry bitewne wygrały. Z gier komputerowych nigdy nie zrezygnuje i podczas ostatnich rozgrywek w genialnego Syndicate'a, Deus exa przypomniałem sobie o tym skirmishu, który ma bardzo podobny klimat do wspomnianych gier.

Zacząłem czytać, szukać informacji i proszę na koniec września 2020 wychodzi 4 edycja Infinity. Rozmawiam z znajomymi i podobno ma być wszystko bardziej proste i dobrze napisane. Mówię ok może warto poczekać i dać szansa.  Tym bardziej, że nie mam żadnego mniejszego projektu na tą chwilę a nie zawsze każdemu pasuję, żeby pograć w battla i są lokalnie gracze na infinity. Jednak jak już człowiek się na coś napali...

To kupuje starter i zaczyna się zabawa hehe. 
Jednakże dzień wcześniej postanowiłem zagrać ponownie. Kolega poratował swoją armia Military Order i zagraliśmy aż dwie gry w jeden dzień :) Oczywiście wcześniej postanowiłem przejść raz jeszcze przez ten koszmarny podręcznik, rozmawiałem z znamomymi na temat zasad i na YouTube obejrzałem battle raporty hehe. Jak już się to wszytsko ogarnie system wydaje się dość spójny i ciekawy :) 
Powtórzę się (post z 2016 roku na tym blogu) ale CB czyli wydawca daje naprawdę bardzo dużo od siebie jeśli chodzi o grę. Kurde darmowe zasady, znaczniki, nawet darmowy program do tworzenia rozpisek w zasadzie na wszystkie platformy. Szok! Oczywiście można kupić podręcznik drukowany z dodatkową książka z fluffen jak ktoś chce ale nie trzeba. 
Co przyniesie nowa edycja okaże się. Ja na tą chwilę mam pełne ręce roboty zarówno z battlem jak i nowym starterem 😁😁 Już wczoraj zaczęliśmy sklejać z Szymonem nowe figurki hehe 

A już za tydzień tj. 18.09 szykują się battlowe urodziny 😈😈😈 Elfy Wysokiego Rodu, Bretonia, 2 x krasnoludy, Orki i Gobliny oraz Imperium spotkają się w boju na 24 tysiące punktów!! Bedziemy grać na zasadach 8 edycji i można powiedzieć, że to debiut na duże punty Imperium bo nim się wybieram hehe :) muszę tylko pomalować parę modeli... Skąd na to wszytko czas🤣🤣🤣😂😂🤔🤔🤔 Pozdrawiam! 

1 komentarz:

  1. Nigdy nie grałem mimo, że ciekawił mnie ten system.
    Kupić, pomalować, nauczyć się zasad to mimo wszystko nic w porównaniu do braku przeciwnika. Pewnie dlatego nie wszedłem w Infinity.

    OdpowiedzUsuń