29 lip 2020

1251 punktów 6 edycja. Wampiry vs Elfy Wysokiego Rodu.

Turniej zbliża się dużymi krokami więc czas zacząć testować rozpiski. Wczoraj zagrałem na 2 x wampir konny z rodu Blood Dragon w wraz z 2 x po 9 Black Knights fcg i się nie zawiodłem. Czuć w tym moc. Sam wampir jest wstanie pokroić spory oddział wroga a kawaleria dokończy dzieła. Słabością w tej rozpisce jest nekromante (generał!). Punktów brakowało więc był schowany w oddziale zombie. I na szczęście Artur nie miał sporej ilości szybkich jednostek ani latających bo tak pewnie skończył by marnie... Co prawda magia ostro poturbowała oddział zombie a nawet finalnie zniszczyła jednak necro w odpowiednim momencie "ulotnił" się z oddziału. Necro ma jeszcze jedna słabość. Jest tylko pierwszego lvl magii przez co nie mam zbyt wiele kości na czarownie i dispelowanie. Za to ma jeden zwój rozproszenia magii oraz książkę z popychaczką. Artur grał na 3 magach plus sztandar dający k3 kości magii. Dodatkowo też pierścień niszczący magiczne przedmioty oraz pierścień z 2k6 siła 4 pociskami. Fajnie nie? Do tego 2 x Bolt thrower, 2 x Silver Helm 5 chłopa i 6 x Dragon Prince. Ja natomiast miałem dodatkowo dwa oddziały upiornych wilków, 5 nietoperzy oraz banshee. Oczywiście byłem w pełni świadomy że banshee nic nie zrobi Arturowi i szybko zginie. Tak też się stało. Jednak analizując moją rozpe proszę zwrócić uwagę, że to rozpiska uniwersalna pod turniej. Nie mogę liczyć na to, że zagram 4 bitwy tylko z hehe. Na takie Orki i Gobliny bashee sprawdzi się genialnie :) Finalnie gra skończyła się wynikiem 11 do 9 dla mnie. Przed turniejem chce jeszcze przetestować rozpe na rodzie von Carstein ale o tym już opowiem po kolejnej bitwie. Dzięki Artur za grę.
Ps. A jak Wam idzie przygotowanie przed turniejem? Gracie coś? :)6 komentarzy:

 1. Lubiłem tą edycję. Szkoda, że do was tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eeee tam daleko... raz na rok warto wpaść na turniej ;) Sam jadę 350 km na turniej ;)

   Usuń
  2. A jakie masz przedmioty na wampirach, jakieś magiczne sztandary, czempioni itp?

   Usuń
  3. Jeden ma sword of might i przerzuty hita w 1 rundzie cc, drugi ma armour na 1+ i lance jak mnie pamięć nie myli. Sztandary w zasadzie najzwyklejsze w świecie. Zabrakło punktów w tej rozpie na coś z egzotycznego z z sztandarów.

   Usuń
 2. Kopie do boju, kielichy w dłoń,
  długoucha goń-goń-goń!

  Fajna rozpa, ogółem dla mnie nieumarli z unierwsum Młotka to przede wszystkim wampiry. Na koniach, smokach, w tych swoich pełnych pułapek twierdzach. To trylogia o von Carsteinach. To przepiękna historia miłosna Vlada i Izabeli.

  Dopiero na drugim miejscu są zombie i szkielety. Zombie są wszędzie. Tak wsiąknęły do popkultury, że gdzie nie spojrzysz tam zombie.

  Za to szkielety... o tak jak w hereosIII, 5.6k szkieletów jako podstawa by wyjść z Nekropoli. Taak to był klimat :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam jak wystawiam szkielety lubię mieć ich tak min. 25+

   Usuń